Jak wygląda cykl życia danych w organizacji?

Jak uchronić się przed utratą lub zaszyfrowaniem danych?

Jak zapewnić ochronę kluczowych danych w Data Center i w chmurze?

Dlaczego należy pamiętać o testach odtworzeniowych kopii zapasowych i archiwum?

Dlaczego warto rozważyć usługę Backup as a Service?

Data Protection

Rozwiązania z obszaru Data Protection pozwalają na zabezpieczenie najcenniejszych zasobów w organizacjach, czyli danych. Ryzyko utraty danych firmy niesie za sobą poważne konsekwencje wizerunkowe, finansowe i prawne. Dlatego tak ważne jest posiadanie „doskonałego planu B”, zapewniającego ciągłość działania biznesu (Business Continuity Management) i niwelującego potencjalne zagrożenia zewnętrzne i wewnętrzne. Nie tylko atak ransomware może spowodować utratę kluczowych danych, ale również awarie sprzętu i oprogramowania, katastrofy naturalne czy błąd ludzki.

Wyzwania osób odpowiedzialnych za działy IT w organizacjach:

Szybki przyrost ilości danych i zarządzanie dużymi zasobami różnych rodzajów danych

Zarządzanie danymi w oparciu o procedury, pozwalające na możliwie szybkie przywrócenie ciągłości działania po awarii

Całościowe podejście do ochrony danych – wykonywanie kopii zapasowych, przenoszenie danych do archiwum i robienie testów odtworzeniowych

Ochrona danych w Data Center i w chmurze, ale również na stacjach roboczych użytkowników końcowych (również dane na urządzeniach mobilnych)

Optymalizacja procesów i kosztów backupu

Zespół certyfikowanych ekspertów Netology posiada bogate doświadczenie implementacyjne i utrzymaniowe w zakresie rozwiązań związanych z Data Protection, co potwierdzają liczne referencje klientów z sektora Enterprise oraz Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Projektujemy infrastrukturę IT, dobierając odpowiednio wyskalowany sprzęt i oprogramowanie, świadczymy usługi Backup as a Service, obejmujące testy odtworzeniowe bibliotek oraz doradzamy naszym klientom jako specjaliści w obszarze Backup & Archiving. Proponujemy również dopasowaną do potrzeb architekturę disaster recovery.

Warto pamiętać, że systemy z sektora Data Protection posiadają funkcjonalności, które odnajdują swoje zastosowanie również w działaniach związanych z zarządzaniem danymi (Data Management). Pozwalają również na zabezpieczenie danych w chmurze i mogą być wykorzystywane podczas migracji do chmury, ale również sprawdzają się podczas Exit Planu z chmury. Czołowi producenci rozwiązań do wykonywania m.in. kopii zapasowych i archiwizacji (np. Dell Technologies czy Commvault) posiadają także moduły, które ułatwiają przeszukiwanie baz danych (np. moduł Search w platformie Commvault), co ma istotne znaczenie w kontekście GDPR i obowiązującego w naszym kraju RODO.

Korzyści zastosowania rozwiązań do ochrony danych:

Ciągłość działania i zabezpieczenie kluczowych danych w organizacji

Ochrona przed atakiem ransomware. Większość ataków skanuje systemy w poszukiwaniu plików backupowych w pierwszej kolejności; dopiero ich zaszyfrowanie umożliwia atakującemu wymuszanie okupu.

Automatyzacja procesów backupu, replikacji i weryfikacji kopii zapasowych.

Prostota obsługi zaawansowanych rozwiązań – przyjazny interfejs z funkcjonalnościami dopasowanymi do potrzeb organizacji, obsługujący różne systemy i typy danych

Skalowalność

Integracja z Chmurą - narzędzia backupowe można wykorzystać podczas migracji do chmury